Лучшие игры всех жанров на PC
DVD Інтернет Магазин
Купить Все CD — интернет магазин CD и DVD
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

 • 30 років Соціалістичній партії України

  30 років Соціалістичній партії України

  Неділя, 28 листопада 2021, 19:28
 • Засідання Політвиконкому

  Засідання Політвиконкому

  Середа, 20 жовтня 2021, 16:59
 • Важливі зустрічі Голови СПУ

  Важливі зустрічі Голови СПУ

  П'ятниця, 06 грудня 2019, 19:25
 • На засіданні Політвиконкому

  На засіданні Політвиконкому

  Неділя, 10 лютого 2019, 08:28

Про відповідальну владу

Україна багата природними ресурсами, має розвинену промисловість і сільське господарство і, при цьому, вона - опутана боргами, найбідніша країна в Європі з деградуючою економікою, вимираючим народом, який розбігається по всім світам в пошуках роботи. В чому причина такої ненормальної ситуації. Як відомо, Україна є парламентсько-президентська республіка, в якій і парламент і президент обираються всенародно, тобто у них приблизно рівний рівень легітимності. Але при цьому Президент – голова держави, в його руках весь силовий блок і через нього йдуть призначення на всі ключові посади. При цьому парламентська біль-шість хоча і формує уряд, але якщо вона є пропрезидентською політсилою, то фактично формує та міняє його склад Президент, хоча при цьому не несе ніякої прямої відповідальності за його роботу.

Цю ситуацію з часом добре навчились використовувати олігархи: достатньо серйозно профінансувати обрання даного Президента і він автоматично стає лобі-стом їх економічних інтересів. Взагалі, інвестування в політику, політиків з часом стає надзвичайно вигідним: будь-то міністр, прем’єр, депутат всякого рівня чи інша посадова особа. Тут уже не йдеться про економічні інтереси держави чи окремих її галузей, а лише про задоволення забаганок того чи іншого олігарха. При-значені ж на посади відповідальні також не в накладі: офіційна зарплата, зарплата в конвертах, пенсії, пільги, преференції вважаються достатньою компенсацією за іміджеві втрати. Так складається система тотальної безвідповідальності.
З нашого погляду причина такої ситуації в Україні в конструкції її державного устрою. Хтось один повинен формувати і очолювати уряд і нести повну відповідальність за його роботу. Тобто треба замінити теперішню парламентсько-президентську конструкцію влади в Україні на або президентську, або парламентську. Як це має місце, скажімо, в США, де Президент не тільки формує, а і очолює затверджений парламентом уряд і несе повну відповідальність за його робо-ту. Або як в ФРН, де парламентська більшість не тільки формує склад уряду, але і обирає Президента країни, у якого чисто представницькі функції. Тільки при по-яві в Україні відповідальної влади стане можливим наведення в ній елементарно-го порядку.


Секретар Дніпропетровського ОК СПУ

Лісовець А.С.

Поділитися

Бесплатные psd исходники для photoshop для дизайнеров
Мобильные телефоны, смартфоны, планшеты
Зеркальные фотоаппараты Canon