Лучшие игры всех жанров на PC
DVD Інтернет Магазин
Купить Все CD — интернет магазин CD и DVD
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

 • Важливі зустрічі Голови СПУ

  Важливі зустрічі Голови СПУ

  П'ятниця, 06 грудня 2019, 19:25
 • На засіданні Політвиконкому

  На засіданні Політвиконкому

  Неділя, 10 лютого 2019, 08:28
 • Про основні завдання СПУ на період президентських та підготовки до парламентських виборів 2019 року

  Про основні завдання СПУ на період президентських та підготовки до парламентських виборів 2019 року

  Неділя, 13 січня 2019, 12:52
 • Зустріч: Садовий-Мороз

  Зустріч: Садовий-Мороз

  Четвер, 20 грудня 2018, 17:38

Кінцева мета мін'юстівських ігрищ – заборона СПУ?

Заява Політичного виконавчого комітету Соціалістичної партії України.


22 квітня 2016 року вітчизняні та іноземні засоби масової інформації поширили повідомлення про заборону Міністерством юстиції України символіки Соціалістичної партії України і ледве не діяльності партії на території України.
Насправді ж Міністр юстиції України наказом від 12.04.2016 р. №1094/5 затвердив Правовий висновок Комісії з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 11 квітня 2016 року №12 «Про невідповідність діяльності, найменування та/або символіки Соціалістичної партії України вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Слід зауважити, що, незважаючи на, м’яко кажучи, прохолодне ставлення чинної влади до СПУ як ідеологічної лівоцентристської політичної сили, у даному висновку визнається, що «найменування Соціалістична партія України не містить у своїй назві символіки комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів у розумінні Закону», а Статут і Програма СПУ «не містить положень, які є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму відповідно до статті 1 Закону».
Що ж до власне символіки СПУ, то зрозуміти позицію Міністра юстиції не так просто. Зокрема, в наказі зазначено, що «Символіка Соціалістичної партії України не відповідає частині першій статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки». Водночас у частині першій статті 4 вищезгаданого Закону записано наступне:
Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України заборонено.
Тобто, за логікою, якщо символіка СПУ має бути забороненою, то на підставі її відповідності зазначеній статті Закону, а не навпаки.
Утім подібних алогізмів у діях Мін'юсту багато. Ось лише деякі з них.
Як відомо, прийняття Верховною Радою України 9 квітня 2015 року Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (зі змінами від 14 липня 2015 року) було сприйняте українським суспільством неоднозначно.
Разом з тим СПУ відзначає, що проголошені Законом основні цілі: забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина; прагнення розвивати і зміцнювати незалежну, демократичну, правову державу; недопущення повторення злочинів тоталітарних режимів, а також будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому; відновлення історичної та соціальної справедливості; усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України збігаються з програмними засадами нашої партії, принципами європейського – демократичного соціалізму.
Натомість, аби отримати фахові висновки щодо питань, які потребують вирішення у зв’язку з прийняттям вищезазначеного Закону, 12 червня 2015 року тодішній Голова СПУ Рудьковський М. М. звернувся до Мін'юсту з відповідним листом. У підсумку – через 10 місяців після звернення Голови СПУ, з’явився правовий висновок, оголошений в нинішньому наказі міністра юстиції.
За цей період у керівництві СПУ відбулися зміни: 1 серпня 2015 року з’їзд партії розглянув і задовольнив заяву Рудьковського М. М. з проханням про відставку з посади Голови СПУ та обрав на цю посаду Садового М. І.
Одночасно, виходячи з того, що Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» забороняється використання прапорів, символів, зображень або іншої атрибутики, у яких відтворюється поєднання серпа, молота і п’ятикутної зірки, як символів колишнього комуністичного режиму, 1 серпня 2015 року Політрада СПУ прийняла рішення про зміну символіки партії, про що 11 серпня 2015 року було повідомлено Міністерство юстиції України з метою реєстрації за чинною процедурою.
Однак Міністерство юстиції відмовило в державній реєстрації нової символіки СПУ, мотивуючи це тим, що подані документи підписані Садовим М. І., який не значиться в Реєстрі політичних партій як Голова СПУ.
Але ж тому й не значиться, що Мін'юст не зареєстрував рішення з’їзду СПУ від 1 серпня 2015 року щодо обрання Садового М. І. Головою СПУ. При тому, що зміни в Держреєстр стосовно задоволення з’їздом прохання Рудьковського М. М. про відставку були внесені.
Виходить, у цій частині з’їзд СПУ 1 серпня 2015 року Мін’юст визнає легітимним, таким, що відбувся, а стосовно обрання Садового М. І. Головою СПУ – з’їзд нелегітимний? Де ж логіка, панове з Міністерства юстиції?
Далі – більше. Як повідомляється в вищезазначеному Правовому висновку, 22 вересня 2015 року Устенко П. І., який досі значиться в Держреєстрі як Лідер СПУ, повідомив Міністерство юстиції про те, що рішення стосовно зміни символіки партії буде прийняте найближчим часом, на, цитуємо, «законній політраді СПУ».
Звісно, що свою обіцянку Устенко П. І. не виконав і не міг виконати, бо вже давно де-факто не є керівником – Лідером СПУ, позаяк ще 21 червня 2014 року делегати ХХ з’їзду СПУ визнали його роботу незадовільною та звільнили з цієї партійної посади. Більше того, ХХ з’їзд вніс зміни до Статуту СПУ, ліквідувавши абсурдну посаду Лідера СПУ, адже й справді – лідера не призначають, лідером можна стати, лише завоювавши довіру товаришів по партії своєю порядністю, організаторським талантом, наполегливою працею в ім’я реалізації програми партії.
Чи є щось подібне у пана Устенка? Очевидно, що – ні, інакше він припинив би врешті-решт свої недостойні намагання протистояти нормалізації діяльності СПУ.
На превеликий жаль, це стало можливим завдяки незрозумілій позиції Міністерства юстиції, яке, по суті, робить тисячі й тисячі членів Соціалістичної партії України та її прихильників заручниками брудних ігрищ особи, котра свого часу випадково потрапила до керівництва СПУ, а потім з ганьбою і безчестям позбулася і партійної посади, і приналежності до СПУ.
Але мимоволі виникає думка про узгодженість, координованість дій, які вже призвели до блокування участі СПУ у виборах до Верховної Ради 2014 року та місцевих виборах 2015 року.
Чого добиваються противники Соціалістичної партії України цього разу – зрозуміти неважко. Спочатку відмова Міністерства юстиції в державній реєстрації нової символіки СПУ, тепер – заборона використання старої, раніше зареєстрованої символіки. Наступний крок – звинувачення у використанні символіки, забороненої даним наказом Мін'юсту, що може вважатися формальною підставою для заборони СПУ.
І це при тому, що стара символіка СПУ у вигляді розкритої книги та серпа і молота не використовується партією понад 10 років. Ще у 2006 році, йдучи на парламентські вибори під гаслом «Збудуємо Європу в Україні», СПУ розробила, запатентувала і з успіхом застосувала свої сучасні партійні символи: прапор яскраво-малинового кольору з написом «Соціалістична партія» та стилізованим зображенням троянди – символу європейської соціал-демократії. До яких, сподіваємося, у борців з тоталітаризмом немає зауважень.
Відтоді на різних масових заходах, під час демонстрацій протесту і святкувань люди вирізняють Соціалістичну партію України саме за цією символікою, яку знають усі громадяни України. Усі, крім чиновників із Міністерства юстиції.
Адже справді, схоже на абсурд, коли протягом майже дев’яти місяців Мін'юст відмовляється реєструвати нову символіку СПУ, посилаючись на листи колишнього так званого Лідера партії, звільненого від виконання своїх обов’язків з’їздом ще у червні 2014 року, а потім забороняє символіку, від якої СПУ офіційно відмовилася 1 серпня 2015 року.
Ми сподіваємося, що міністр юстиції зрештою вживе необхідних заходів для усунення перерахованих вище порушень і безумовного забезпечення членам та прихильникам СПУ – громадянам України визначених Конституцією прав на задоволення своїх політичних інтересів.
Наразі ж у Соціалістичній партії України дану ситуацію розцінюють як грубий, неприхований тиск на опозиційні партії в умовах безпрецедентного звуження соціальних гарантій громадян і провалу неоліберального курсу діючої влади.
Прикро, коли боротьба з минулим замість роботи над поточним і майбутнім стає основою діяльності органів державної влади. Зупиніться, панове можновладці! Доки ще не зовсім пізно.
Ми звертаємося до європейської та світової демократичної спільноти з проханням дати належні оцінки недостойним діям нинішньої влади України, спрямованим на блокування діяльності СПУ – ідеологічної партії демократичного соціалізму, ровесниці новітньої української незалежності.

Політичний виконавчий комітет СПУ
23 квітня 2016 року

Поділитися

Бесплатные psd исходники для photoshop для дизайнеров
Мобильные телефоны, смартфоны, планшеты
Зеркальные фотоаппараты Canon