Лучшие игры всех жанров на PC
DVD Інтернет Магазин
Купить Все CD — интернет магазин CD и DVD
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

 • 30 років Соціалістичній партії України

  30 років Соціалістичній партії України

  Неділя, 28 листопада 2021, 19:28
 • Засідання Політвиконкому

  Засідання Політвиконкому

  Середа, 20 жовтня 2021, 16:59
 • Важливі зустрічі Голови СПУ

  Важливі зустрічі Голови СПУ

  П'ятниця, 06 грудня 2019, 19:25
 • На засіданні Політвиконкому

  На засіданні Політвиконкому

  Неділя, 10 лютого 2019, 08:28

Крутиться хліборобське колесо, крутиться...

Сьогодні єдиний локомотив, який тягне українську економіку - сільське господарство.

 

Серед сільгосппідприємств Коломацького району Харківської області, які, завдяки роботі за покликом сумління сільських трударів, не зупиняються у розвитку - товариство з обмеженою відповідальністю агропромислове об’єднання "МРІЯ" (ТОВ АПО "МРІЯ").

Підприємство відоме, процвітаюче й оригінальне. Відоме, бо біля його витоків стояв нинішній голова Коломацької районної ради, соціаліст Володимир Кужель, добре ім’я якого заслужено популярне як у Коломаці, так і далеко за його межами, адже він з когорти високопрофесійних керівників, сильних політиків, громадських діячів, кому до всього є діло, хто не байдужий до жодної події в житті рідного краю, до жодної потреби кожної людини. Процвітаюче, бо здобутки має високі й стабільні. Оригінальне, бо тут розуміють найбільшу таємницю та резерв успіху - із землею треба поводитися не по-ударному, а по-Божому.

Уже з перших років свого існування товариство входить до числа найбільших платників податків району, забезпечуючи невпинне надходження коштів до місцевих бюджетів. Запорука його ефективної роботи - у чіткій технологічній та виробничій дисципліні, злагодженості дій всього колективу та високому професіоналізмі керівників.

Незважаючи на важку економічну ситуацію в державі, не зовсім втішні тенденції загалом, у господарстві все впоряджено, кожен рік поповнюється матеріально - технічна база, закуповується нова імпортна техніка, є склади для збереження продукції, приміщення для укриття техніки, реконструюються та модернізуються господарські об’єкти з пристосуванням їх до сучасних умов. Для співробітників є своя їдальня, відремонтовано кімнату відпочинку. Молоді спеціалісти забезпечуються житлом.

На цей час у товаристві працює більше сотні людей, що обслуговують 4655 гектарів ріллі, за якими майже 830 власників земельних паїв, які виявили довіру саме ТОВ АПО "МРІЯ". Основний прибуток агропідприємству приносить рослинництво. Воно ж і є провідним видом діяльності товариства. Для його розвитку забезпечуються всі умови, впроваджуються нові технології. «Основні секрети успішного рослинництва, - впевнений заступник директора товариства з агрономічних питань Сергій Трач, - полягають у правильному дотриманні сівозмін, грамотно продуманій системі захисту рослин, чітко спрацьованій агрономічній службі по визначенню родючості грунтів, своєчасному підживленні, виважених технологіях обробітку культур, використанні якісного посадкового матеріалу».

У структурі тваринництва основну роль відіграють молочне скотарство, свинарство та вівчарство. Розумні внутрішні інвестиції, налагодження виробничих процесів дозволяють поступово з року в рік нарощувати їх потужності. Сегмент тваринництва представлено також певною кількістю, яка задовольняє потреби господарства, коней (елітна, дорога та затребувана порода - українська верхова) та кролів, є невелика птахоферма з курями та качками. Є й своя невелика пасіка.

Технічні засоби виробництва, що використовується в господарстві, зосереджені в машинно-тракторному парку (МТП). Майже всі засоби виробництва - це імпортні та найновіших зразків вітчизняні ґрунтообробні агрегати й вузли, причепи, висівні й зернонавантажувальні механізми та зернозбиральна техніка, техніка для підживлення та хімічної обробки врожаю, зерноочисні та зернометальні механізми тощо. Для їх підтримання у належному стані на території МТП оснащено ремонтну майстерню. Територіально недалеко розміщена заправка - склад паливно-мастильних матеріалів. «Господарство повністю забезпечене потужною технікою для проведення комплексу робіт від оранки, обробітку до збирання й транспортування врожаю та для інших потреб, що полегшує роботу та примножує результати праці», - ділиться бригадир тракторної бригади Сергій Ломаченко. «Маючи потужну технічну базу, - долучається головний інженер підприємства Анатолій Скрипник, - важливо вміти передбачувати і попереджати технічні неполадки.» Локомотивом швидкої технічної допомоги, виробничої модернізації, оновлення технічних засобів є інженерна служба, яку він очолює. Гарантійне сервісне обслуговування імпортної сільськогосподарської техніки здійснює за договором відповідна фірма.

Окрім всього, ТОВ АПО "МРІЯ" - соціально спрямоване підприємство. Щорічно вкладає тисячі гривень у розвиток соціально - громадського простору, дбає про підвищення добробуту селян. Підтримує школи, дитсадки, об’єкти культури, спорту. Займається волонтерством, надаючи допомогу учасникам АТО. Отже, є потужним економічним пластом у розвитку територіальних громад району.

У господарстві переймають передовий вітчизняний та зарубіжний досвід, досягнення науки й техніки. "МРІЯ" активно співпрацює з профільними вищими начальними закладами області сільськогосподарського спрямування. У підсумку, 9 успішних випускників Харківського національного аграрного університету імені В.Докучаєва обрали для свого працевлаштування якраз "МРІЮ". За результатами плідної роботи з кадрами господарство забезпечене професійними спеціалістами - справжніми організаторами й технологами виробництва у рослинницькій та тваринницькій галузях, досвідченими фахівцями бухгалтерсько-фінансової та кадрової служб, механізаторами, водіями, тваринниками, працівниками обслуговуючої сфери та допоміжних служб.

Не зайвим буде наголосити, що цю працелюбну та професійну команду за принципом "єдність у команді - надійність у роботі" у свій час створював і формував засновник товариства Володимир Кужель. Він зібрав навколо себе однодумців, де кожен на своєму місці і, що головне - всі готові працювати, не покладаючи рук. Серед них і досвідчені аграрії, завдяки «золотим рукам» яких плодоносить мріївська нива, і тямуща молодь, у кого «блиск у очах» і хто орієнтований на результат та відкритий до сприйняття нового. Реалізовує плани попереднього керівника призначений, за його ж таки рекомендацією, досвідчений, дбайливий і розважливий господар Михайло Снурніков. Він має величезний досвід роботи в сільському господарстві, цінує людей праці, цінує землю, з повагою ставиться і до людей, і до землі сам і навчає цього всіх, хто поруч з ним. Ще одна кадрова фішка "МРІЇ" - тут абсолютно всі можуть і працюють у режимі «багатоверстатників». Кожен член дружної та згуртованої команди володіє навичками суміжних професій і готовий підставити плече товаришу. Це найкраща характеристика успіху виробничих стосунків.

Водночас кожен із членів "трудової мріївської родини" має солідну зарплату, до неї вагомий соціальний пакет: суто символічна вартість обідів на рівні двох - трьох грн., можливість придбати сільськогосподарські продукти за зниженими цінами, доступ до сільськогосподарських послуг, безоплатне оформлення документів на право власності на земельні ділянки, матеріальна й моральна підтримка працівників та їх сімей у важких життєвих ситуаціях, безпроцентне кредитування коштів при нагальній потребі в рахунок майбутньої заробітної чи орендної плати тощо.

Ось так спільною працею, спільними зусиллями, спільною відповідалністю вершаться хліборобські справи в ТОВ АПО "МРІЯ", яке, не зважаючи на всілякі «реформування», налаштоване на нові вагомі виробничі результати, впевнено дивиться у майбутнє.

А це значить - не зупиняється одвічне хліборобське колесо, крутиться...

Дай, Боже, щоб так було завжди!

Ніна ПАЩЕНКО, первый секретарь Коломакского РК СПУ, бухгалтер ТОВ АПО "МРІЯ"

Поділитися

Бесплатные psd исходники для photoshop для дизайнеров
Мобильные телефоны, смартфоны, планшеты
Зеркальные фотоаппараты Canon