Лучшие игры всех жанров на PC
DVD Інтернет Магазин
Купить Все CD — интернет магазин CD и DVD
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

 • Важливі зустрічі Голови СПУ

  Важливі зустрічі Голови СПУ

  П'ятниця, 06 грудня 2019, 19:25
 • На засіданні Політвиконкому

  На засіданні Політвиконкому

  Неділя, 10 лютого 2019, 08:28
 • Про основні завдання СПУ на період президентських та підготовки до парламентських виборів 2019 року

  Про основні завдання СПУ на період президентських та підготовки до парламентських виборів 2019 року

  Неділя, 13 січня 2019, 12:52
 • Зустріч: Садовий-Мороз

  Зустріч: Садовий-Мороз

  Четвер, 20 грудня 2018, 17:38

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування розглянула Закон України ''Про місцеві вибори''


19 серпня відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Полтавської обласної ради, на якому розглянуто проблему застосування Закону України «Про місцеві вибори». У засіданні взяли участь голови обласної ради і обласної державної адміністрації, керівники депутатських фракцій і груп в обласній раді, керівники обласних осередків політичних партій, голови районних рад, міські голови, голови райдержадміністрацій, представники громадськості Полтавщини.
В обговоренні питання виступили експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, голова обласної ради Петро Ворона, голова фракції Соціалістичної партії України в обласній раді Степан Бульба, другий секретар Полтавського обкому СПУ, Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь, відомий медіаексперт, ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрій Куликов, інші учасники зібрання.
Варто відзначити, що практично всі, хто взяв участь у обговоренні питання порядку денного, відзначили численні недоліки у прийнятому Верховною Радою Законі «Про місцеві вибори».
Водночас у своїй доповіді Олександр Солонтай, визнавши недосконалість нового закону і наголосивши, що на оголошених місцевих виборах адмінресурс «буде працювати, як ніколи раніше», висловив думку, що цей закон сформує у радах багатоманітність різних політичних сил, які представлятимуть усі територіальні громади.
Натомість перший секретар Полтавського обласного комітету СПУ Степан Бульба заперечив:
- На яку багатоманітність можна розраховувати, якщо в законі закладено переваги нинішніх парламентських партій, які утримуються олігархами? Це стосується і питання формування виборчих комісій, і доступу до ЗМІ, і наявності фінансових ресурсів, і, нарешті, встановлення прохідного бар’єру 5%, який виключає можливість проходження у ради абсолютній більшості партій.
Що можемо отримати в результаті? Скажімо, на Полтавщині зареєстровано 200 обласних осередків політичних партій. Припустимо, що у майбутніх місцевих виборах візьме участь десята частина з них, тобто 20. Тепер уявімо, що дві з них отримають по 10% голосів виборців, а решта 18 – менше, ніж по 5%. Отже, раду - обласну, чи будь-яку іншу - сформують дві політичні сили. Наголошую: які представляють лише 20% виборців.
Ми говоримо, що мета виборів – перезавантаження влади, формування легітимних рад, підтриманих переважною більшістю виборців. Але про яку легітимність місцевої влади можна буде говорити, якщо рада сформована 20 відсотками виборців?
Ось яку «багатоманітність» можна отримати при 5-відсотковому прохідному бар’єрі, закладеному в новому законі про місцеві вибори.
Днями в інтерв’ю одному з інтернет-видань заступник голови ЦВК Андрій Магера визнав: «Я не міг уявити, що можуть ухвалити закон, гірший від того, за яким проводили вибори 2010 року». «Як виявилося – змогли», - з гіркотою зауважив Андрій Магера.
- І це не поодинокий випадок, м’яко кажучи, незрозумілих дій нової влади, продовжив свій виступ Степан Бульба. - Згадайте, що новообраний парламент так і не спромігся змінити закон про вибори до Верховної Ради. Або нещодавні довибори до Верховної Ради в Чернігові. Здається, такого розгулу аморальності, цинізму і беззаконня, як під час цих довиборів, у нашій історії ще не було.
І вже нова влада України робить вигляд, що все нормально, так, як і має бути.
Тож виникає запитання – відбулася у 2014 році в Україні революція, чи ні? Адже революція мала би принести прогрес, хоч би там, де це зробити просто – в ухваленні законів, конче необхідних суспільству.
Наразі ж ситуація лише погіршилася. Так що я цілком погоджуюсь із політологами, котрі стверджують, що нинішні місцеві вибори можуть стати найбруднішими за всю історію незалежності України, - наголосив голова фракції СПУ.
До речі, реагуючи на зауваження Степана Бульби щодо суті драматичний подій 2013-2014 років, ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрій Куликов погодився, що результатом революції має бути кардинальна зміна ситуації. З цієї точки зору в Україні відбулося народне повстання проти тодішньої влади, яке не завершилося революцією - висловив свою думку Андрій Куликов.
Підсумовуючи результати обговорення, учасники засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування ухвалили рішення активізувати роботу з підготовки до виборів, реалізувавши подібні заходи на рівні кожного району і міста Полтавської області.

spu.pl.ua

Поділитися

Бесплатные psd исходники для photoshop для дизайнеров
Мобильные телефоны, смартфоны, планшеты
Зеркальные фотоаппараты Canon