Лучшие игры всех жанров на PC
DVD Інтернет Магазин
Купить Все CD — интернет магазин CD и DVD
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Про демократизацію Партії

Для вироблення пропозицій щодо виведення СПУ з кризового стану Робочій групі, створеній 15 вересня на Київських обласних зборах соціалістів, доцільно аналізувати причини тривалого наростання кризи керівництва СПУ до нинішнього розвалу низових її ланок. Залишаю професійним аналітикам продовжити їх дослідження проблем СПУ, про які ми знаємо з преси та Інтернету, і які на жаль не дають відповіді на питання, що робити? Тому пропонується дещо спрощений, зате продуктивний аналіз еволюції СПУ від демократичної політичної організації трудящих, як проголошено її засновниками в Статуті 1991 року, до нинішньої лівоцентристської (?) партії зі Статутом, наповненим рядом недемократичних норм при формально проголошеній партійній демократії. Отже в зв'язку з цим, доцільно звернути увагу на наступні особливості Статуту СПУ редакції 1991 року та будь-якого з останніх його редакцій.

1) Так в першому Статуті СПУ відсутній, так званий, принцип демократичного централізму, який появився в наступних його редакціях і небезпечний щодо можливості нав'язування первинним партійним осередкам волі вище стоящих органів, в той час як їх функціональне завдання в демократичній політичній організації трудящих - координувати діяльність низових партійних організацій.

2) Не заглиблюючись в історію, можна лише гадати про причини його появи у Статуті СПУ. Але можливість для його появи забезпечив принцип більшовизму при прийнятті рішення, що був закладений уже в першому Статуті СПУ, також небезпечний для партійної демократії, який створює умови для маніпуляції меншості більшістю. Заміна в Статуті СПУ принципу більшовизму на  принцип консенсусу при прийнятті рішень – перший, необхідний, основний крок до демократизації Партії. Попутно буде усунуто нормативну базу для розколів у партії, які супроводжували СПУ  все життя, починаючи з ПСПУ Н. Віт-ренко

3)  На жаль, проголошений в Статуті СПУ принцип, що первинні партійні осередки є основою Партії має декларативний характер і не виконується на практиці, та й багато норм Статуту протирічать йому. Тому для демократизації Партії потрібно не лише проголосити, але й реалізувати даний принцип партійної демократії в нормах Статуту:
(1) Прийом у члени Партії провадити лише за рішенням первинного партійного осередку в індивідуальному порядку на підставі письмової заяви про бажання стати членом партії. Рішення про прийом в члени Партії приймається на зборах первинного осередку консенсусом і є остаточним;

(2) Член Партії за недотримання вимог Статуту, невиконання партійних рішень, нанесення своєю діяльністю шкоди репутації Партії притягується до відповідальності лише первинним партійним осередком.

Як логічний етап в процесі демократизації Партії – Надзвичайний з'їзд делегатів-соціалістів, обраних демократично від усіх партійних організацій, починаючи з первинних осередків, який вправі вирішити долю Соціалістичної партії України. Всі ж інші діяння політиків є нікчемними в правовому відношенні, а то й злочинними!

 

С. Лукіянюк  

Поділитися

Facebook Google Bookmarks LinkedIn ВКонтакте
Бесплатные psd исходники для photoshop для дизайнеров
Мобильные телефоны, смартфоны, планшеты
Зеркальные фотоаппараты Canon